AGL

Demiryolu Taşımacılığı

Son yıllarda birçok kişi uluslararası taşımacılıkta demiryolu taşımacılığını kullanmaya başlamıştır. Çünkü karayolu taşımacılığına göre daha güvenli ve ucuz bir alternatif olarak görüyorlar. Demiryolu lojistiğinin fiyatı karayolu taşımacılığına göre daha düşüktür. Günümüzde kargolarının kalite ve güvenlikten ödün vermeden hızlı ve ucuz bir şekilde teslim edilmesini isteyen müşterilerimiz arasında bu tür hizmetlere yoğun bir ilgi görüyoruz. Mobilya gibi lüks ürünlerin yanı sıra mühendislik makine ve inşaat malzemeleri alanlarında faaliyet gösteren firmalar için daha popüler hale gelmiştir.
Demiryolu lojistiği nedir?
Demiryolu lojistiği, karayolu taşımacılığına göre daha az riskli ve ekonomik olma avantajı sağlayan bir hizmettir. Diğer taşıma modlarına göre taşıma kapasitesi yüksek bir taşıma modudur. Ayrıca demiryolu ile eşya taşırken hız, zaman ve maliyet tasarrufu açısından da kendine göre avantajları vardır.
Demiryolları dünyanın en doğal ulaşım şeklidir çünkü dünyanın farklı koşullarında (yüksek dağlar gibi) çok az veya hiç değişiklik gerektirmeden her yerde kullanılabilirler.

Demiryolu lojistiği, son yıllarda birçok kişi tarafından benimsenmiştir, çünkü uzun mesafeler veya kısa mesafeler seyahat etmenize bakılmaksızın, kat edilen mesafe üzerinden ölçülen tonaj başına daha düşük fiyatları nedeniyle, karayolu taşımacılığı gibi diğer modları kullanmaktan daha ekonomiktir.
Demiryolu lojistiği; Uluslararası taşımacılıkta ise kombine taşımacılıkta sıklıkla kullanılan ve karayolu taşımacılığına göre daha az riskli ve ekonomik olma avantajı sağlayan bir taşıma aracıdır. Rusya ve Çin gibi raylı sistem gelişmiş ülkelere maliyetlerin düşürülmesi amacıyla yöneltilen hizmet son yıllarda birçok kişi tarafından benimsenmiştir.
Demiryolu taşıma süresi, kargonuzun teslim edilmesini istediğiniz yere göre değişmekle birlikte, demiryolu ile uluslararası gönderilerde genellikle 10 gün kadar sürmektedir. Ancak, paketin varış ülkesinde gümrükten geçmesi gerekiyorsa, teslimatın gerçekleşebilmesi için ek süre gerekebilir.
Ne kadar sürer?
Taşıma süresi, kalkış ve varış istasyonları arasındaki mesafe, yol boyunca durak olup olmaması ve hava koşulları gibi bir dizi faktör tarafından belirlenir. Bu birincil faktörlere ek olarak, kargo türü ve ağırlığı gibi ek değişkenler seyahatinizin süresini etkileyebilir.
Mallarınızın varış noktasına ne kadar sürede varacağını belirlerken günün saati önemsiz bir ayrıntı gibi görünse de, aslında taşıma süreleri üzerinde birçok kişinin sandığından daha büyük bir etkisi olabilir.

SAKARYA

Hanlı Sakarya Mh. Şehit Onbaşı Zekeriya Gözyuman Cd. 113/8

0 262 241 70 04 - 05321007364 | Mail: info@adatepelojistik.com

GEBZE

Barış Mh. 1805 Marmara Nakliyeciler Sitesi No:3 Gebze, Kocaeli

0 262 641 76 13 - 0532 796 68 67 | Mail: info@adatepelojistik.com