AGL

Parsiyel Taşımacılık

Parsiyel yük taşımacılığı, toplam yük hacminin yalnızca bir kısmının taşınması için hizmet veren bir yük taşımacılığı türüdür. Bu yöntem, örneğin normal sevkiyatınızın yalnızca bazı kısımlarını taşımak istediğinizde veya intermodal sevkiyatları bir yerine iki veya daha fazla modla taşımak istediğinizde kullanılabilir. Parsiyel taşımacılık lojistikte önemli bir rol oynar, çünkü şirketlerin gönderilerini daha az yükte birleştirerek tasarruf etmelerini sağlar.

 Parsiyel kargo taşımacılığı nedir?

Parsiyel yük taşımacılığı, aynı güzergah üzerinde farklı müşteriler tarafından talep edilen farklı yüklerin aynı kamyon, kamyonet veya tır ile taşınmasıdır. Parsiyel yük taşımacılığının temel amacı, taşınması talep edilen yüklerin aynı güzergaha yüklenerek taşıma maliyetlerinin ekonomik bir seviyeye getirilmesidir.

Müşteri olarak sizin için faydası, tüm gönderiniz için sadece bir sürücü ve bir araç kullanarak paradan ve zamandan tasarruf edebilmenizdir; bu aynı zamanda daha az evrak işi ve sevkiyat  sırasında ilgili tüm taraflar için daha az stres anlamına gelir!

Parsiyel taşımacılığın avantajları

Parsiyel taşımacılık, malların taşınmasında ekonomik, esnek ve hızlı bir yöntemdir.

Parsiyel taşımacılığın avantajı uygun maliyetli olması ve ağır veya hafif malzemeler gibi her türlü kargo için uygun olmasıdır. Ayrıca, tam konteynerli nakliye yöntemlerine kıyasla daha düşük emisyona sahiptir çünkü bu yöntemde konteyner yoktur; bunun yerine, varış noktalarına ulaşmadan önce yalnızca vagonlar arasındaki boş alanların ayrı kutularla doldurulması gerekir!

Parsiyel Yük Taşımacılığı Türleri

Parsiyel yük taşımacılığının temel amacı, taşınması talep edilen yüklerin, yük miktarı tam bir aracı doldurmasa bile  aynı güzergaha yüklenerek taşıma maliyetlerinin ekonomik bir seviyeye getirilmesidir.

Parsiyel kargo taşımacılığı, sevkiyat sürecinizin herhangi bir anında yapılabilir. İhtiyacınız olan tek şey, her bir paket türü için uygun nakliye seçeneklerini bulmanıza ve şehrinize, bölgenize veya ülkenize yakın farklı şirketler tarafından hangi fiyata sunulduklarını bulmanıza yardımcı uzman kadromuzla iletişime geçmektir…

Bu çözüm genellikle büyük ölçekli taşıma ihtiyaçlarını karşılayamayan şirketlerin vazgeçilmezidir çünkü AGL sizlere mükemmel hizmet kalitesi sunarken tasarruf sağlayacaktır!

SAKARYA

Hanlı Sakarya Mh. Şehit Onbaşı Zekeriya Gözyuman Cd. 113/8

0 262 241 70 04 - 05321007364 | Mail: info@adatepelojistik.com

GEBZE

Barış Mh. 1805 Marmara Nakliyeciler Sitesi No:3 Gebze, Kocaeli

0 262 641 76 13 - 0532 796 68 67 | Mail: info@adatepelojistik.com